Hangi Burçlar Anlaşamaz? Zıt Burçlar Hangileri?

Burç uyumu aşkta, evlilikte, arkadaşlıkta hatta komşulukta bile önemlidir. Burç uyumu varsa kişilerin hiç tartışmadan yaşamları boyunca evli kalmaları mümkündür. Burç uyumu olmayan kişilerin evliliklerinde, aşklarında, arkadaşlıklarında ve komşuluklarında geçimsiz olduğu gözlemlenebilir. Peki; hangi burçlar bir biri ile anlaşamaz? Hangi burçlar anlaşma aşamasında birbirlerine zıtlık gösterirler?

Koç Burcu

Koç burcunun her zaman arası yay ve aslan burcu ile iyidir. Bu burçlar ile en iyi şekilde geçinen koç burcu; ikizler, boğa, kova ve balık ile de geçinebilir. Koç burcunun arası kötü olduğu burçlar ise oğlak, terazi ve yengeç olarak sayılabilir. Arasının vasat, yani ne iyi ne de kötü olduğu burçlar ise başak burcu ve akrep burcudur.

Boğa Burcu

Boğa burcu başak burcu ve oğlak burcu ile arasını iyi tutmak için sürekli olarak çaba gösterir ve oğlak ve başak burcu ile arası her zaman çok iyidir. İkizler burcu, yengeç burcu, balık burcu ve koç burcu ile arası orta durumda iyi kalabilir. Fakat bu burçlar ile arası ne kadar iyi olursa olsun boğa burcuna bu burçlar ile birlikte aşk önerisinde bulunmak yanlıştır. Boğa burcunun arası kötü olduğu burçlar akrep, aslan ve kova olarak bilinir. Bazen geçinip bazen de geçinemediği burçlar ise terazi burcu ve yay burcu burcudur.

İkizler Burcu

İkizler burcunun terazi ve kova burcu ile arası genellikle iyidir. Arada bir terazi burçlarının arası yengeç burcu, koç burcu, aslan burcu ve boğa burcu ile de iyi olabilir. Arasının çoğu zaman düşmanlık derecesinde kötü olduğu burçlar ise başak burcu ve yay burcu burcudur. İkizler burcu akrep, oğlak ve balık burcu ile eh işte niteliğinde geçinebilir.

Yengeç Burcu

Balık ve akrep burcu ile iyi bir arkadaşlık kurabilen yengeç burcu, ikizler, boğa, başak ve aslan burçları ile de geçinebilir. Arasını sürekli olarak düzeltmeye çalıştığı burçlar ise oğlak burcu, terazi burcu ve koç burcudur. Yay ve kova burcu ile yengeç burcu biraz zor geçinse de yine de zaman zaman aynı noktayı yakalayabilir.

Aslan Burcu

Yay ve koç burcu ile iyi geçinen aslan burcu, başak burcu, terazi burcu, yengeç burcu ve ikizler burcu ile de eh işte kıvamında geçinebilir. Aslan burcunun genellikle kova burcu, boğa burcu ve akrep burcu ile arası kötüdür. Ne iyi ne de kötü olmayı başarabildiği burçlar ise ikizler ve koç burcudur.

Başak Burcu

Arasının çok iyi olduğu burçlar oğlak ve boğa olarak sayılabilir. İkizler burcu, yengeç burcu, balık burcu ve koç burcu ile de iyi geçinen başak burcu, kova burcu aslan burcu ve akrep burçları ile hiç geçinemez. Terazi ve yay burçları ile başak burcunun bazen geçinip bazen de geçinemediği gözlemlenebilir.

 

Terazi Burcu

Başak ve boğa burcu ile çok iyi geçinen terazi burcu, kova, akrep yay ve balık burcu ile de geçinmeyi başarabilir. Terazi burcunun terazi burcu ile geçinebildiği denge nedeni ile hiç görülmediği gibi bu burçta olan kişiler yengeç ve koç burcu ile de geçinememektedir. Arasının sürekli olarak kötü olduğu burçlar ise, terazi burcu, yengeç burcu ve koç burcu olarak sayılabilir. İkizler ve aslan burçları ile çoğu zaman iyi geçinmeyi başarsa da genellikle araları kötü olur.

Akrep Burcu

Akrep burcu balık ve yengeç burcu ile en iyi şekilde geçinebilir. Arasının bazen kötü bazen iyi olduğu burçlar ise koç ve ikizler olarak sayılabilir. Kova burcu, boğa burcu ve aslan burcu ile geçinemedikleri görülen akrep burcu, yay burcu, başak burcu, oğlak burcu ve terazi burçları ile de arada kötü olsa da geçinmeyi genellikle başarabilir.

Yay Burcu

Arasını sürekli olarak iyi tuttuğu burçlar yay burcunun koç burcu ve aslan burcudur. Kova burcu, terazi burcu, oğlak burcu ve akrep burcu ile de yay burçlarının geçinebildiği görülebilir. Balık, ikizler ve başak burcu ile geçinemediği görülen yay burcunun eh işte mukabilinde geçinebildiği burç grupları da yengeç ve boğa olarak sayılabilir.

Oğlak Burcu

Oğlak burcunun sürekli olarak arasının iyi olduğu burçlar başak burcu ve boğa burcudur. Yay burcu, akrep burcu, balık burcu ve kova burcu ile de iyi geçinebilen oğlak burcu, yengeç, koç ve terazi burcu ile arası daimi olarak kötü olan bir burçtur. İkizler ve aslan burcu ile bazen takışıp bazen de geçinebilir.

Kova Burcu

Terazi ve ikizler burcu ile geçiminin sürekli olması, yay burcu, balık burcu, koç burcu ve oğlak burcu ile de geçinebileceğini kova burcu her daim kanıtlayabilmektedir. Akrep, aslan ve boğa burcu ile geçinemeyen kova burcunun aralıklı süreçlerde geçinebildiği burçlar ise başak ve yengeç burcudur.

Balık Burcu

Balık burcunun yengeç ve akrep burcu ile arasındaki bağlantı hiç kopmayacak gibi iyi hale gelebilir. Oğlak, koç, kova ve boğa burçları ile de iyi geçinebilen bir burç olan balık burcu için ikizler burcu, başak burcu ve yay burcu geçinilemeyen burçlar arasındadır. Arasının ne iyi ne de kötü olduğu burçlar ise aslan burcu ve terazi burcu olarak sayılabilir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Burak Hoca
Bu makale Burak Hoca tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Astroloji
Yazdır
Bu sayfaya 6834 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

25 Evet
35 Hayır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir