Hangi Burçlar Birbiriyle Uyumlu – Anlaşır

Doğum ayı ve doğum saati insanoğlunun hangi burçtan olduğunu belirler. Her insanın bir burcu ve ona ait birtakım burç özellikleri bulunmaktadır. Davranışları ve bazı seçimlerinin insanoğlu üzerinde burçlar ile etkisi bulunmaktadır. Astroloji eski tarihlerden beri günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak insanoğlunun karakterini belirlemede büyük bir rol oynamaktadır. Astroloji sayesinde duygular ve yaşamın işleyişi konularında tür şeyler olabileceği hakkında bir takım tahminler yürütülebilir. Burçlara inanmayan çok insan olmakla beraber inanan insanlarında sayısı küçümsenemeyecek kadar fazladır. Burçlara göre yapılan yorumlar insanların aralarındaki uyumların ölçülebilmesini sağlayabilir. Arkadaş, eş ve işçi seçiminde insanlara yol gösteren burçların uyumu insanlar arasındaki bağların ne kadar güçlü olabileceği hakkındaki ipuçlarını insanlar ile tanışmadan önce bilgi almayı sağlayabilir.

Koç Burcu: (21 Mart-20 Nisan)

Maceracı ve biraz da egoist olan koç burcu insanı en iyi aslan ve yay burcu insanı ile anlaşabilir. Oğlak, terazi ve yengeç burcu ile de geçinebilen koç burcu anlaşamadığı burçlarla arkadaşlık etmeye bile tenezzül etmez.

Boğa Burcu: (21 Nisan-20 Mayıs)

Partnerinde ne aradığını iyi bilen boğa burcu için güven en önemli konulardan birisidir. Başak ve oğlak burçları ile en iyi şekilde anlaşabilen boğa burcu, aslan, akrep ve kova burcu ile de anlaşma sağlayabilir.

İkizler Burcu: (22 Mayıs-21 Haziran)

İkizler burcunun çok değişken olması anlaşabildiği burçları da değişken hale getirebilir. İkizler burcu değişken olmasın rağmen terazi ve kova burcunun uyumunu her zaman beğenmektedir. Başak, yay ve balık burçları ile de birlikte yaşamayı ikizler burcu becerebilir.

Yengeç Burcu: (22 Haziran-22 Temmuz)

Duygusallıkta zirve yapmış olan yengeç burcu, sevdiğini asla kimse ile paylaşamaz. Akrep ve balık burcu ile dostlukta zirve yapabilen yengeç burcu, koç burcu, terazi ve oğlak burcu ile de geçinebilir.

Aslan Burcu: (22 Temmuz-23 Ağustos)

Ego durumu tavan yapmış kişilerin burcu olarak kabul gören aslan burcu, boğa, kova ve akrep ile tutkulu bir aşk yaşayabilir. Akrep boğa ve kova ile de geçinebilen aslan burcu bu burçlar üzerinde hakimiyet kurmayı sever.

Başak Burcu: (24 Ağustuos-23 Eylül)

Sabır küpü olarak değerlendirilen başak burcu aşk için kişi seçiminde oldukça fazla dikkatlidir. Boğa ve oğlak burçları ile uyum içinde yaşayabilen başak burçları, yay, ikizler ve balık burcu insanları ile de geçinebilir.

Terazi Burcu: (24 Eylül-23 Ekim)

Kibarlığı benimsemiş insanlardan oluşan terazi burcu insanı, kendi gibi kibar olan kişileri seçmeyi tercih eder. Genellikle koç burcu, oğlak burcu ve yengeç burcu insanından hoşlanan terazi burcunun ikizler ve kova burcu da rahatlıkla arkadaşları arasında yer alabilir.

Akrep Burcu: (24 Ekim-22 Kasım)

Yengeç ve balık burçları ile iyi bir şekilde anlaşabilen akrep burcunun boğa, aslan ve kova burcunda olan kişiler ile de anlaşabildiği görülmektedir. Kıskançlığı tavan yapmış bir burç olarak akrep burcu kendi kıskandığı kadar kıskanılmayı da sevmektedir.

Yay Burcu: (23 Kasım-22 Aralık)

Duygusallık ve romantiklikten uzak olan yay burcu insanı, neşeli gözler ile kendine arkadaş arar. Hemen hemen her burçla iyi bir şekilde anlaşabilen yay burcu insanı genellikle kendine koç ve aslan burçlarından arkadaş edinerek yaşamını geçirir. Başak ve balık burçları ile de iyi bir geçim sağlayan yay burcunun en iyi geçindiği burç karakteri ikizlerde bulunmaktadır.

Oğlak Burcu: (23 Aralık-20 Ocak)

Oğlak burçlarında güven konusu oldukça fazla önemlidir. Kendileri gibi partnerlerinin de güvenilir olmasını dilerler. Bu nedenle kendilerine her zaman ciddi olan, kendilerini yarı yolda bırakmayacak arkadaş ve eşler seçerler. Koç burcu, yengeç burcu ve terazi burcu oğlak burçları için arkadaşlıkta vazgeçilemeyen burçlar arasındadır.

Kova Burcu: (21 Ocak-19 Şubat)

Her zaman yenilik peşinde olan kova burcu, özgürlüğünü ve yenilikçiliğini hiçbir zaman elinden bırakmak istemez. Bu burçta olan kişilerin en fazla ikizler ve terazi burçları ile uyumu bulunmaktadır. Akrep, aslan ve boğa burçları kova burcuna ilginç geldiğinden bu burçlar ile de kısa arkadaşlıklarda iyi geçinebilir.

Balık Burcu: (20 Şubat-20 Mart)

En duygusal burçlar arasında sayılan balık burcu için arkadaşlık ve aşk önemlidir. Hem arkadaşlıkta hem de aşkta balık burcunun en iyi geçindi burçlar yengeç ve akrep burcu olarak sayılabilir. Yengeç ve akrep burcunun tüm hareketleri ve yaşantı tarzı balık burcunu etkilemeye yeterlidir. Bu burçların yanı sıra balık burçları yay burcu, ikizler burcu ve başak burcu ile de uyumlu bir şekilde geçinerek uzun bir ömür sürebilir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Burak Hoca
Bu makale Burak Hoca tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Astroloji
Yazdır
Bu sayfaya 6597 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

30 Evet
31 Hayır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir