Burçlar Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Her burca mensup kişi diğer burçlardan farklı bir duygusal yaşam sürmektedir. Mesela aşk konusunda hiçbir burç diğer bir burca benzerlik göstermeden aşk hayatına devam etmektedir. Kafa yapısı bir birinden farklı burçların bir biri ile uyum sağlaması oldukça zordur. Peki; aşk hayatında hangi burç kendi yaşantısında nasıl bir değişim hisseder? Burçlar aşık olduklarında nasıl bir davranış içine girerler?

Koç Aşık Olunca Nasıl Davranır?

İlişkilerinde tek oyuncu burç olarak değerlendirilen koç burçları kendilerini ele vermeden aşık olurlar. Kendi aşklarını açıklamakta her zaman geç kalan koç burçları hırçınlıkları altında büyük bir duygusallık da saklarlar. Sıcak kanlı olan koç burçları karşılıklı aşk taraftarıdır, kesinlikle platonik olarak aşık olma yolunu seçmezler. İnsanları idare edebilme yeteneğine sahip olan koç burçları her burçtaki kişi ile iletişime girerek aşk yaşasa da yine de kendi yapısına uygun burçlar bulunmaktadır. Kolaylaştıran, zora koşmayan burçların kendisi ona gitmeden kendisine gelinmesini beklerler.

Boğa Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Romantizmde insanların idolü olan boğa burcu dışı hoş, içi boş olan insanlardan hoşlanmaz. Zarafetle bezenen boğa burcu, gerçek olmayan hiçbir şeye ihtiyaç duymamaktadır. Gerçek olan hiçbir şeye ihtiyaç duymaması boğa burcunu her zaman gerçek aşka yöneltir. Aşık olan boğanın tüm yaşamını aşık olduğu kişi ile kaplamak istemesi, aşık olduğu kişinin kendisi ile fazlaca ilgilenmesini de sağlıyor. Mükemmel bir eş sembolü olan boğa burcu her zaman evine sadık, eşine sadık bir aşık oluyor.

İkizler Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Aşık olduklarında ikizler burcu ergen bir kişiliğe dönmektedir. Canlarını sıkmaya, aşk acısı çekmeye gelemeyen ikizler burcu hem yanına yakışacak, hem de gönlünün sevebileceği kişiye aşık olmak ister. Sevdiği kişi ile de öğünmeyi seven ikizler burcu kadını veya erkeği kesinlikle aşkını saklamadan söyleyebilen bir karaktere sahiptir. Ayrıntı düşünmeyi seven ikizler burcu insanı aşık olduğunda karşısındaki kişinin mutlaka mantık olarak da kendisine uyup uymayacağını düşünür. İkizler burcu için tensel uyumda oldukça önemlidir.

Yengeç Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Platonik olarak aşık olabilen burçlardan birisi olan yengeç burcu iletişim kurma hususunda pek de başarılı sayılmaz. Aşk hayatında sürekli olarak karşı tarafın giriş yapmasını bekleyen yengeç burcunun duyguları hep karışık hep şüphe içermektedir. Duygularını filtrelemeyi de başaramayan yengeç burcu bazı burçlar ile normal arkadaşlıkta bile geçinemediğinden mutlaka aşık olduğu kişinin burcunu kendine uygun burçlardan seçmesi gereklidir. Yengeç burcu iyi bir aşk yaşayabilmek için platonik değil karşılıklı aşkı mutlaka bulmalıdır.

Aslan Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Aslan burcu kadın olsun erkek bulsun karşı tarafa aşkını açıklamakta her zaman gecikir. Tahtında kendisine aşk iksiri getirilmesini bekleyen aslan burcunun biraz burnu havada kişiliği tam olarak kalbi ile aşık olmasını da engellemektedir. Aşık olan aslan burcunun mantığını da ortaya katması mantığı ile de karşısındaki kişiyi sevmek istemesi her zaman yüzü güzel, gönlü güzel insanları seçmesini sağlayabilmektedir. Seçkinlik yapmaktan bazı aslan burçlarının geç evlendiği, zor aşık olmaktan erkeklerin kadınları kadınların erkekleri tanımakta zorluk çektiği görülmektedir.

Başak Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Aşık olduğu kişiye hızlı yaklaşan burçlardan birisi olan başak burcu, genellikle platonik aşık olmak yerine gerçek aşkı seçmektedir. Başak burçları aşık olduğu kişiye karşı duyduğu düşüncelerin hiç birisini saklamadan teker teker sayabilir. Aşık olduğu kişinin yanında kendini güvende hissetmesi için tüm genel ve özel bilgilerin mutlaka kişi hakkında kendine geçmesi gereklidir. Bunun nedeni başak burçlarının aşklarında biraz da mantıklarını kullanmaları ve aşık oldukları kişiyle ileriye yönelik planlar yapmak istemesidir.

Terazi Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Kalabalığı, insanlarla birlikte olmayı seven terazi burcu hiçbir zaman partnersiz yaşamayı kabul etmezler. Eşleri, aşık oldukları kişiler onlar için her zaman ihtiyaçtır. Yalnızlığa hiç özenmeyen Terazi burçları, sevdiklerine en iyi jestleri yapan burçlardan birisidir. Çiçek almak, yemeğe götürmek, çeşitli hediyeler ile sevgililerini memnun etmek terazi burcu özelliklerinden birisidir. Bu jestlerin tümü aşık oldukları, sevdikleri kişileri etraflarında tutmak içindir.

Balık Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Balık burçları aşık olduklarında neredeyse kaybetme korkusundan gülmeyi unutabilirler. Sürekli ağlamayı seven bir burç olan balık burcu aşık oldukları kişiyi ebediyen terk etmek ve aşık oldukları kişi tarafından terk edilmek istemezler. Tutku her zaman onlar için ön plandadır. Partnerlerini seçerken her zaman evlenilebilecek partnerler seçmeyi tercih ederler ve her zaman karşılık bulduklarında evlenmeleri de çok kolay olur. Çünkü balık burçları için aile çok önemlidir. Balık kadını eşlerini velinimetleri ve vazgeçilemeyecek insanlar arasına koyarlar. Erkek balıklar da her zaman eşlerine en bağlı burçlardan birisi olmakla ünlüdür.

Kova Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Her zaman kuralları yıkmayı seven kova burcu, söylenenlerin tam tersini yapmaktan büyük bir keyif alır. Aslında inatçı bir yapısı olmayan kova burcunu zorluğa sevk etmek kalıplara koymak da zordur. Zorluğa ve sıkıntıya gelemeyen kova burçları aşklarından da en hızlı vazgeçebilen burç gruplarından birisidir. Çoklu ilişkiler de tam kova burçlarına göredir. Bir kadını seven kova burcu diğer bir kadını da gözetlemekten geri durmayabilir. Kova kadınları erkeklere göre biraz daha sabittir ve evlerine sadıktırlar.

Akrep Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Kızgınlık, sürtüşme, çekişme ve güç gösterileri akreplerin aşık olduklarında yaşadıkları duygu durumlarıdır. Bu duygu durumlarında aşık olan akrep burcu kendisini sürekli olarak karşı cinse açıklama gereği duyar. Bu şekilde kendisini kabul eden kişilere aşık olmayı seçen akrep burcu, ilişkilerinde her zaman kıskançtır. Karşı cinsin kendisi ile muhabbet ederken yan masaya bakması, eşinin veya sevgilisinin kardeşini, annesini, babasını sevmesi bile akrep burcu için çok da iyi bir şey değildir. Kendisinin sevdiği kişi tarafından sadece kendisi sevilmek isteyen akrep burcu sevgi karmaşası yaşadığında mutsuz olur.

Yay Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Karşısındakilere uyum sağlamayı seven yay burcu, sevdiğinin kopyası olmayı çok sever. Aşık olduğunda eğer karşıdaki kendisine aşık değilse aşkından hızlı bir şekilde vazgeçer. Aşkından vazgeçerken kesinlikle yalnız vazgeçmez, başka bir kişiyle aşk yaşayabilme garantisini kazandıktan sonra geride kalan aşkını hatırlamayacak şekilde unutabilir. Aşk acısı özgür ruhu olan yaylar için hiç de iyi bir düşünce değildir. Kıskançlık konusunda akrep burçları kadar olmasa da sevdiğini herkesten kıskanır ve bazı zamanlarda sevdiğini kıskanarak huzursuz etmeyi de başarır.

Oğlak Aşık Olunca Nasıl Davranır?

Sürekli çalkantılı aşklardan hoşlanan oğlak burcu, tam aşık olduğunu hissettiğinde o kişi ile yuva kurmak ister. Dönemsel ilişkiler yaşama esnasında hiç kimseyi incitmek istemeyen oğlak burçları, bazen sevgililerine karşı mızmız olabilmektedir. Sürekli güzel sözler duymayı seven oğlak burcu platonik olarak aşık olabilen burçların başında gelmektedir. Fakat her platonik aşkın bir karşılık süresi oğlak burçlarında bulunmaktadır. Oğlak burçları bu süreyi kendileri belirler ve karşısındaki kişi de kendisi gibi ona aşık olmuyor, yani aşık olduğu kişiyi kendine aşık edemiyorsa aşkından vazgeçebilmektedir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Burak Hoca
Bu makale Burak Hoca tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Astroloji
Yazdır
Bu sayfaya 12815 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

29 Evet
30 Hayır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir